Evlilik Teklifi Oda Süsleme

Evlilik Teklifi Oda Süsleme

Evlilik Teklifi Oda Süsleme

Evlilik teklifi oda süsleme evde evlenme teklifi veya otelde evlilik teklifi yapmak isteyenler veya sevgilisine sürpriz bir evlilik teklifi hazırlayanlar için gerekli süsleme organizasyonudur.

Evlilik teklifi oda süsleme romantik bir ambiyansın oluşması için evlenme teklifi organizasyonunun önemli bir sürecini kapsar. Peki, evlenme teklifi nasıl yapılır? Evlenme teklifinde oda nasıl süslenir? Bu soruların cevabını yazımızda derledik. Şimdiden keyifli okumalar.

Evlilik Teklifi Oda Süsleme Neden Yapılır?

Evlilik Teklifi Oda Süsleme Neden Yapılır?

Evlilik teklifi tüm evlenme süreçleri düşünüldüğünde ilişkinin en önemli aşamalarından biridir. Bunun başlıca sebeplerinden ilki evlenme teklifinden sonra ilişkinin artık daha farklı ve kalıcı bir yapıya dönüşmesi yani önemli bir yeniliğin ilk adımı olmasıdır. İkinci sebep ise söz, nişan, düşün gibi tüm süreçler kalabalık bir ortamda gerçekleşirken evlilik teklifi iki kişinin baş başa olduğu en romantik gündür. Bu yüzden özellikle kadınlar evlilik teklifi organizasyonunu oldukça önemsemekle birlikte erkeklerin yapması gereken bir aşama olarak görürler.

Evlilik teklifi yapmak için farklı yöntemler, mekânlar ve konseptler bulunmaktadır. Hangi konsepti veya evlilik teklifi mekânını seçerseniz seçin yapmanız gereken işler arasında oda süslemesi bulunmaktadır. Çünkü evlilik teklifi anının olabildiğince romantik olması, sevgilinizin hoşuna gidecek detaylar içermesi iyi bir evlenme teklifinin ilk aşamalarındandır. Bu yüzden evlilik teklifi yapmadan önce dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri oda süslemesidir.

Evlenme Teklifi Odası Nasıl Süslenir?

Evlilik teklifi organizasyonu kendi içerisinde farklı süreçlerden oluşan komplike bir olaydır. Sırasıyla bu aşamaları saymak gerekirse genellikle şöyle bir planlama yapılması işleri kolaylaştırır:

 1. Evlilik teklifi konseptinin belirlenmesi
 2. Konsepte uygun mekân seçimi
 3. Mekâna uygun süsleme ve hazırlıkların
 4. Yüzük ve gerekli hediyelerin alınması
 5. Organizasyonun planlanması
 6. Evlilik teklifinin yapılması

Evlilik teklifi organizasyonu ve evlilik teklifi ile ilgili detaylı yazıları blog sayfamızda bulabilirsiniz. Bu yazımızın konusu olan süslemenin nasıl yapılması gerektiğine gelecek olursak maddeler halinde sıralayalım. Evlenme teklifi yapılacak mekân nasıl süslenir? Süslerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

 • Süslemeye karar vermeden önce öncelikle evlilik teklifi konseptinizi ve mekânı belirlemeniz gerekir
 • Konseptinize uygun aynı zamanda sevgilinizin de sevebileceği bir tarz belirleyin
 • Örneğin; çeşitli çiçekler ve çiçek yapraklarından oluşan bir tarz veya daha sade beyaz örtü ve süslemelerin bulunduğu bir tarz olabilir
 • Sevgilinizin hoşuna giden şeyleri düşünün ve bunları önemseyin
 • Süslemede çok aşırıya kaçmamaya özen gösterin
 • Büyük ve fazla sayıda balon ortamın güzelliğini bozabilir, buna dikkat edin
 • Süsleme malzemelerinde tek bir renk yerine birbirine yakın birkaç renk kullanın
 • Süsleme malzemelerinde plastik yerine daha estetik duran ahşap gibi malzemeler kullanmaya çalışın
 • Kendinizden ve sevgilinizden detaylara yer vermeyi unutmayın, birlikte çekindiğiniz fotoğraflar aldığınız eşyalar gibi

Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır?

Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır?

Evlenme teklifi birbirinden farklı işlerin bir günde tam zamanında ayarlanması gereken işlerdir. Bu yüzden yapılan organizasyonun iyi planlanması ve plan doğrultusunda hareket edilmesi gerekir. Unutulmaz bir evlenme teklifi yapmak istiyorsanız tüm süreçleri ve olası aksaklıkları tahmin edip ona göre planlama yapmalısınız.

Evlenme teklifi organizasyonu için bir diğer seçeneğiniz de bir organizasyon firmasıyla anlaşmaktır. Organizasyon firması sizin talepleriniz doğrultusunda size özel bir teklif organizasyonu hazırlayabilir veya hazır sundukları paketlerden birisini önerebilmektedir. Eğer evlilik teklifi süreçlerinden mekânın ayarlanmasından, süsleme yapılmasına kadar hatta keman eşliğinde teklif yapılmasına kadarki tüm isteklerinizi karşılayacak bir organizasyon firması ihtiyacınız varsa size Yonca Butik Organizasyonu öneririz. Yonca Butik Organizasyon, 20 yılı aşkın sürede evlilik teklifi organizasyonları yürütmüş ve kendisine ait konseptleri olan Ankara’daki ilk firmadır.

Yonca Butik Organizasyon

Yonca Butik Organizasyon alanında bir ilki gerçekleştirerek sadece evlilik teklifi, doğum günü ve özel gün organizasyonları tasarlamak için kendi müstakil evlerini yaptırmıştır. Firmaya ait 3 adet özel ev bulunmaktadır ve bu evler farklı konseptlere sahiptir. Her biri müstakil yapıdaki bağımsız evler;

 • Üçgen ev
 • Dağ evi
 • Kır evi

Şeklinde özel olarak tasarlanmıştır. Her evin kapalı alanı ve açık bahçesi bulunmaktadır. Ayrıca firmanın sunduğu bir diğer ayrıcalık ise; evlerdeki tüm süsleme ve detayların size özel olarak hazırlanmasıdır. Vip ulaşım da dahil olmak üzere her detay sizin istek ve beğenileriniz doğrultusunda belirlenmektedir. Siz de unutulmaz fakat zahmetsiz bir evlilik teklifi organizasyonu yapmak isterseniz Yonca Butik Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz.

Menü