Evlenme Teklifi Nasıl Söylenir?

Evlenme Teklifi Nasıl Söylenir?

Evlenme Teklifi Nasıl Söylenir?

Evlenme teklifi nasıl söylenir? Konusu şüphesiz evlilik teklifi arifesinde olan herkesin aklını kurcalayan ve oldukça da önemli bir sorudur.

Hem kadın hem de erkek için evlenme teklifi kadar evlilik teklifinin ne şekilde söylendiği de hassas bir konu olduğu için bu yazımızda evlenme teklifi nasıl söylenir? Konusunu ele alacağız.

Romantik Evlenme Teklifi Nasıl Söylenir?

Evlilik kararı muhtemelen tüm insan hayatının en önemli kararlarından biridir. Böylesine bir kararın veya isteğin karşı tarafa söylenmesi de en az onun kadar önem teşkil ediyor. Özellikle günümüzde kadınlar tarafından daha fazla önemsenen evlilik teklifi organizasyonu işleri ve tüm o süreç bazı noktalarda erkekleri zorlayabilmektedir. Evlilik teklifi nasıl edilir? Veya evlilik teklifinde dikkat edilmesi gerekenler gibi konulara daha önceki yazılarımızda değinmiştik. Şimdi de evlilik teklifi sürecinin kritik noktalarından olan evlilik teklifi nasıl söylenir? Konusunda merak edilenleri aktaracağız.

Öncelikle evlilik teklifi için sevgilinizin hoşuna gidebileceğini düşündüğünüz bir organizasyon yaptınız diyelim. Bu bir yemekte de olabilir, doğada da olabilir, ikinizin baş başa kaldığı bir mekân da olabilir. Planladığınız gibi bir gün oldu ve sıra evlilik teklifi sözlerine geldi. Bu aşamada yapmanız gereken en önemli şey, karşınızdaki kadına onunla bir hayat geçirmek istediğinizi tüm hareketlerinizle göstermektir. Söylemek istediğiniz sözleri onun gözlerinin içine bakarak, onun duyabileceği bir ses tonuyla ve mümkün olduğu kadar duygularınızı belli ederek yavaş yavaş söyleyin. Tabi bu süreçte diz çökmeyi ve ellerini tutmayı da unutmayın.

Evlilik Teklifi Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda belirttiğimiz romantik evlilik teklifi sözlerini söylerken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bunlar;

  • “Benimle evlenir misin?” diye sormadan önce ona özel, sevginizi anlatan kısa birkaç cümle hazırlayın
  • Mümkün olduğu kadar duygusal ve samimi olun
  • O anın büyüsünü kaçırmamak için espri yapmaya çalışmayın
  • “Evet” cevabını aldıktan sonra ona sarılın
  • Hemen gelecek planları yapmaya çalışmayın, o günün o anın tadını çıkartın
  • Yüzük seçmeden önce parmak ölçülerini öğrenmeniz yüzüğü takarken sorun yaşamanızı engelleyecektir
  • Aldığınız cevaptan sonra ona teşekkür etmeyi unutmayın.
Menü