Evlenme Teklifi Ederken Tektaş Nasıl Alınır?

Evlenme Teklifi Ederken Tektaş Nasıl Alınır?

Evlenme Teklifi Ederken Tektaş Nasıl Alınır?

Evlenme teklifi ederken tektaş nasıl alınır? Bu soru evlilik teklifi arifesindekiler için merak edilen konulardan biridir. Hayatınızdaki dönüm noktası olan evlilik teklifi için güzel ve zevkli bir tek taş seçmek, biraz zahmetli bir iştir.

Evlenme teklifi aşamasına geldiyseniz kız arkadaşınıza harika bir tek taş yüzük beğenebilirsiniz. Bu uzun yolu, güzel bir yüzükle taçlandırarak ilişkiniz için yeni bir sayfa açabilirsiniz. Kadınların en sevdiği mücevherlerden biri olan tek taş yüzük, eşinizin ömrü boyunca unutmayacağı hediyelerden olacaktır. Peki, evlenme teklifi ederken tektaş nasıl alınır?

Evlenme Teklifi Ederken Tektaş Nasıl Alınır?

Her kadın sevdiği erkeğin kendisine tek taş yüzük hediye vermesini ister. Tektaş yüzük, sevdiğinize, onun ne kadar değerli olduğunu göstermenin yollarından biridir. Artık sevgililer arasında tektaş yüzük, sevginin derecesini göstermek üzere çok popüler olan bir hediyedir. Farklı bütçelere hitap eden pek çok model vardır. Bu modellerin arasında, en doğru yüzüğü seçmek de zor bir iştir. Tek taş yüzük seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

4C: Tektaş Seçiminin En Önemli Kriteri

Markaların modellerine göz attığınızda birbirinden farklı pek çok model göreceksiniz. Bu modeller arasında seçim yaparken 4C kriterini dikkate almalısınız:

  • Kesim
  • Renk
  • Berraklık
  • Karat

Alışveriş yaparken bütçenize göre, her modele bakın. Özellikle, çok farklı modellerin bulunduğu mağazaları tercih edin. Modellerin sayısının fazla oluşu, işinizi hem kolaylaştırır hem de zorlaştırır. Ancak tek taş almadan önce yapacağınız araştırma sayesinde bu güçlükten kurtulabilirsiniz.

Evlilik Teklifi Ankara

Diğer Kriterler

Farklı taş çeşitleri vardır. Satın alma işleminden önce taşın çeşidine de karar vermelisiniz.

  • Pırlanta
  • Zümrüt
  • Swarovski
  • Yakut
  • Safir

gibi taşlar, renk ve fiyat açısından farklıdır. Taş çeşidinin dışında dikkat etmeniz gereken bir başka husus da taşın boyutudur. Sevdiğiniz kadının parmakları kısa ise daha büyük boyutlu bir yüzük tercih etmemelisiniz. Büyük yüzük, parmağın daha da kısa görünmesine yol açar.  Parmakları uzun ve kalın olan kadınlar için iri yüzükler seçilebilir. En çok H rengi yüzükler seçilmektedir ama beyaz ve gümüş renk yüzük de seçebilirsiniz. Taşın karatı, yani ağırlığı da önemlidir. Karat arttıkça fiyat da artar.

Menü