Gelin Ayakkabısı Seçim Önerileri

Gelin Ayakkabısı Seçim Önerileri

En Şık Gelin Ayakkabısı Seçim Önerileri

Gelin ayakkabısı seçim önerileri ile karar vermekte zorluk çeken veya fikir edinmek isteyenler için bazı tavsiyelerde bulunacağız. Şık görünmek, gelinliğiyle ayakkabısı arasında güzel bir uyum yakalamak isteyen gelin adayları aynı zamanda rahatlığına da dikkat etmelidir.

Bu yazımızda gelin ayakkabısı seçim önerileri ile seçiminizi kolaylaştırmaya çalışacağız. Ayakkabı seçimi her zaman önemli olsa da evlenme arefesindeki gelinler için ayrı bir öneme sahiptir. Düğün, nişan ve nikah gibi törenlerde kadınlar; ayakkabılarını seçerken gelinliklerini ve eş adaylarının kıyafetlerini de göz önünde bulundurmalıdır. Kimse, ayakkabı seçerken hayal kırıklığına uğramak istemez, bu yüzden de en iyi seçimi yapmak ister.

En Şık Gelin Ayakkabısı Seçim Önerileri

Gelin ayakkabısı seçiminde farklı parametreler bulunmaktadır. Gelinin kusursuz olması, şıklığını öne çıkarması seçtiği ayakkabıyla yakından ilişkilidir. Bunun için ayakkabı seçerken gelin adayı, şu kriterleri göz önünde tutmalıdır:

  • Topuğun boyu
  • Ayakkabının rengi
  • Topuğun biçimi
  • Ayakkabının malzemesi
  • Hava koşulları
  • Düğün yeri
  • Rahatlık
  • Damadın elbisesi

Bütün bu kriterler, güzel bir düğün kombini oluşturmanın en önemli kriterleri arasında yer alır. Şimdi, bu kriterleri teker teker inceleyelim:

 

Topuk Boyu

En önemli kriterlerden biri topuğun boyudur. Genel olarak, ideal bir topuk en fazla 3 ya da 4 cm, platform da 12 cm olmalıdır. Uzun topuklu bir ayakkabı gelini rahatsız edebilir ve düğünün sonlarına doğru yedek ayakkabı ihtiyacı ortaya çıkabilir. Gizli platformları olan ayakkabı modelleri ile daha rahat edebilirsiniz.

Ayakkabı Rengi

Gelinlikle aynı renkte tercih edilen ayakkabılar seçilmeden önce gelinliğin kumaşı ayakkabıcıya götürülmelidir. Bu, hayal kırıklığına uğramamak için gereklidir. Ayakkabının rengini belirlerken aksesuarlarınızı da dikkate almalısınız.

Topuk Modeli

Ayakkabı satıcıları tarafından ince topuklu ayakkabıların topuklarının sağlam olduğu söylenir. Ancak uzun süre kullandığınızda topuk kırılabilir. Bundan dolayı, iğne ya da çivi topuklu ayakkabılar seçmektense orta ya da kalın ayakkabı modellerini tercih etmek en uygunudur.

Ayakkabı Malzemesi 

Genel olarak, gelinler; süet, deri, dantel ya da saten ayakkabılar seçer. Düğün kış aylarında yapılıyorsa süet ayakkabı seçmeniz uygun olabilir. Esneme payı olan ayakkabı seçmekte fayda vardır. Rugan, deri ve süet ayakkabılar esnemez.

Hava Koşulları

Mevsim şartları da çok önemlidir. Soğuk havalarda ayaklarınızın üşümemesi, yaz mevsiminde ise ayaklarınızın sıkılmaması gerekir. Kombininizi de düşünerek mevsime uygun, açık ya da kapalı ayakkabılar seçmelisiniz.

Düğün Yeri

Düğün yerine göre ayakkabı seçmelisiniz. Kumlu alanlarda ya da çim zeminde çok uzun ve ince topuklu ayakkabı giymek tehlike oluşturabilir.

Rahatlık 

Kendinizi rahat hissetmelisiniz, bunun için de ayakkabıyı satın almadan önce prova yapmalısınız.

Damadın Elbisesi

Damadın elbisesiyle gelinliğinizin ve ayakkabınızın uyumlu olması lazımdır. Damadın boyu, ayakkabı seçiminde çok önemlidir. Damadın boyunu geçmemelisiniz, çünkü kötü bir görüntü oluşabilir.

Ankara Evlilik Teklifi

Menü