Evlilik Teklifi Masası Nasıl Olmalı?

Evlilik Teklifi Masası Nasıl Olmalı?

Evlilik Teklifi Masası Nasıl Olmalı?

Evlilik teklifi masası, organizasyon ister iç mekanda ister dış mekanda gerçekleştirilsin, dekorasyonun en önemli parçasıdır. Romantik bir akşam yemeğinin ardından evlilik teklif etmeyi düşünüyorsanız, masayı doğru şekilde organize etmeli, ambiyans yaratmak için kişisel dokunuşlar yapmayı unutmamalısınız.

Göz alıcı ve etkileyici bir evlilik teklifi masası, evlilik teklifi konseptleri için olmazsa olmazdır. Dekoratif öğelerin tamamını bir bütün oluşturacak şekilde kullanmak da bir o kadar önemlidir. Şimdi, evlilik teklifi organizasyonunu yapacağınız mekana göre nelere dikkat etmeniz gerektiğine bakalım.

Evlilik Teklifi Masası İçin İpuçları

Evlilik teklifi masası ve genel ortamın hazırlanmasında en önemli nokta mekan seçimidir. Evde, otelde, kafede ya da açık havada yapılacak evlenme teklifi için farklı süslemeler ve dekorasyon mantığı kullanılmalıdır.

Peki, mekan neden önemlidir? Basit bir örnekle açıklamaya çalışalım. Eğer evlilik teklifini evinizde edecekseniz süsleme ve dekorasyon konusunda bir kısıtlamanız olmaz. Canınız isterse duvarların rengini bile değiştirebilirsiniz. Fakat açık havada ya da örneğin bir kafede istediğiniz her şeyi yapamazsınız. Bazı mekanlarda mumlara izin verilmeyebilir, bazı mekanlarda ise cam kullanmanıza, bazı mekanlarda ise yerlere gül yaprakları dökmenize…

Dolayısıyla, “Evlilik teklifi malzemeleri nelerdir?” sorusuna verilecek yanıt, teklifin nerede yapılacağına sıkı sıkıya bağlıdır.

Evlilik Teklifi Malzemeleri Nelerdir?

Evlilik teklifi masa süslemesi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da kişiselleştirmedir. Nihayetinde masa süsleri ve dekorasyon öğeleri hep aynıdır. Önemli olan, bu parçaları, sevdiğiniz kişinin beğenilerine, zevklerine ya da ortak noktalarınıza göre organize edebilmektir.

Sevgiliniz hazırladığınız masaya geldiğinde, “Tüm bunlar sadece benim için” hissini yaşayabilmelidir.

Evlilik Teklifi Masası Nasıl Olmalı?

Evlilik Teklifi Masası Nasıl Olmalı?

Bunun haricinde kullanabileceğiniz dekorasyon malzemeleri şunlar olabilir:

  • Sevgilinizin en sevdiği çiçekler,
  • Birlikte çekilmiş birbirinden romantik pozlarınız,
  • En sevdiğiniz şarkının sözleri,
  • Kırmızı ya da beyaz mumlar ve ince işlemeli şamdanlar,
  • Gerçeğinden ayırt edemeyeceğiniz kumaş gül yaprakları,
  • Balonlar

Listeyi bütçenize ve organizasyon tarzına göre uzatabilirsiniz.

Açık Renk Masa Örtülerini Tercih Edin

Romantik bir masanın olmazsa olmazı kırmızı renk olacağı için masa örtünüzü mümkün olduğunca açık renk kumaştan seçmeye özen gösterin. Deniz suyu ya da mercan gibi renkleri de peçete halkaları gibi küçük ayrıntılar için kullanabilirsiniz.

Daha renkli bir ortam yaratmak için beyaz runner ya da açık deniz mavisi bir masa örtüsü de tercih edebilirsiniz.

Evlilik Teklifi Çiçeği Nasıl Seçilir

Menü