Evlilik Teklifi Masası Nasıl Olmalı?

Evlilik Teklifi Masası Nasıl Olmalı?

Evlilik Teklifi Masası Nasıl Olmalı?

Evlilik teklifi masası nasıl olmalı? Organizasyon ister iç mekânda ister dış mekânda gerçekleştirilsin, dekorasyonun en önemli parçasıdır. Romantik bir akşam yemeğinin ardından evlilik teklif etmeyi düşünüyorsanız, masayı doğru şekilde organize etmeli, ambiyans yaratmak için kişisel dokunuşlar yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Evlilik teklifi masası nasıl olmalı? Göz alıcı ve etkileyici bir evlilik teklifi masası, evlilik teklifi konseptleri için olmazsa olmazdır. Dekoratif öğelerin tamamını bir bütün oluşturacak şekilde kullanmak da bir o kadar önemlidir. Şimdi, evlilik teklifi organizasyonunun yapılacağı mekâna göre nelere dikkat edilmesi gerektiğine bir göz atalım.

Evlilik Teklifi Masası İçin İpuçları

Evlilik teklifi masası ve genel ortamın hazırlanmasında en önemli nokta mekânın seçimidir. Evde, otelde, kafede ya da açık havada yapılacak evlenme teklifi organizasyonları için farklı süslemeler ve dekorasyon mantığı kullanılmalıdır.

Peki, mekân neden önemlidir? Basit bir örnekle açıklayalım. Eğer evlilik teklifini evinizde edecekseniz süsleme ve dekorasyon konusunda herhangi bir kısıtınız olmaz. Canınızın istediği şekilde duvarların rengini bile değiştirebilirsiniz. Fakat açık havada ya da örneğin bir kafede istediğiniz her şeyi yapamazsınız. Bazı mekanlarda mumlara izin verilmeyebilir, bazı mekanlarda ise cam kullanmanıza, bazı mekanlarda da yerlere gül yaprakları dökmenize…

Dolayısıyla, “Evlilik teklifi malzemeleri nelerdir?” sorusuna verilecek yanıt, teklifin nerede yapılacağına sıkı sıkıya bağlıdır.

Evlilik Teklifi Masası Nasıl Olmalı?
Evlilik Teklifi Masası Nasıl Olmalı?

Evlilik Teklifi Malzemeleri Nelerdir?

Evlilik teklifi masa süsleme işini yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da kişiselleştirmedir. Nihayetinde masa süsleri ve dekorasyon öğeleri hep aynıdır. Önemli olan, bu parçaları, sevdiğiniz kişinin beğenilerine, zevklerine ya da ortak noktalarınıza göre organize edebilmektir.

Sevgiliniz hazırladığınız masaya geldiğinde, “Tüm bunlar sadece benim için” hissini yaşayabilmelidir.

Bunun haricinde kullanabileceğiniz dekorasyon malzemeleri şunlar olabilir:

  • Sevgilinizin en sevdiği çiçekler,
  • Birlikte çekilmiş birbirinden romantik pozlarınız,
  • En sevdiğiniz şarkının sözleri,
  • Kırmızı ya da beyaz mumlar ve ince işlemeli şamdanlar,
  • Gerçeğinden ayırt edemeyeceğiniz kumaş gül yaprakları,
  • Balonlar

Açık Renk Masa Örtülerini Tercih Edin

Romantik bir masanın olmazsa olmazı kırmızı renk olacağı için masa örtünüzü mümkün olduğunca açık renk kumaştan seçmeye özen gösterin. Deniz suyu ya da mercan gibi renkleri de peçete halkaları gibi küçük ayrıntılar için kullanabilirsiniz.

Daha renkli bir ortam yaratmak için beyaz runner ya da açık deniz mavisi bir masa örtüsü de tercih edebilirsiniz.

Yonca Butik Organizasyon olarak, unutulmaz evlilik teklifleri, sade evlilik teklifi fikirleri ya da evlilik teklifi masa hazırlama gibi konularda hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Sıra dışı fikirleri duymak ve bunları hayata geçirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Menü