Evlilik Teklifinde Tercih Edilecek Tektaş Modelleri

Evlilik Teklifinde Tercih Edilecek Tektaş Modelleri

Evlilik Teklifinde Tercih Edilecek Tektaş Modelleri

Evlilik teklifinde tercih edilecek tektaş modelleri seçimi, araştırma gerektiren bir süreçtir. Sevgilinize veya partnerinize en yakışan ve onun kişisel zevklerine hitap eden bir yüzük seçimi yerinde olacaktır.

Evlilik teklifinde tercih edilecek tektaş modelleri ve fiyatları, evlilik teklifi öncesinde üzerinde en çok kafa yorulan konular arasında yer almaktadır. Sevgilinize yakışacak, onun parmak ölçüleriyle uyumlu bir yüzüğü hızlıca bulmak kolay değildir.

Evlilik Teklifinde Tercih Edilecek Tektaş Modelleri Nelerdir?

Evlilik yüzüğü teklifin olmazsa olmazları arasında kabul edilmektedir. Genellikle erkekler bu teklifte bulunduğundan yüzük alan ve sevgilisine takan taraf erkekler olmaktadır. Ancak kadınlar da evlilik teklifinde bulunabilmektedir.

Peki evlilik teklifi için tektaş şart mı? Genellikle tektaş modeller tercih edilse de böyle bir şart yoktur. Kişiler evlilik tekliflerini istedikleri gibi edebilir. Ayrıca tektaş yerine farklı yüzük modelleri seçilebilir. Alyans ve baget yüzük de evlilik tekliflerinde kullanılabilir.

Yüzükler geleneksel olarak nişan yüzükleri, evlilik yüzükleri ya da söz yüzükleri olarak ayrılmıştır. Örneğin ülkemizde nişan yüzüğü sağ elin yüzük parmağına takılmaktadır ve genellikle alyans tercih edilmektedir. Peki “evlenme teklifinde tektaş hangi ele takılır?” Yine aynı şekilde sağ elin yüzük parmağına takılmalıdır.

Klasik tektaş yüzükler 4 tırnaklıdır ancak 6 tırnaklı modelleri de bulunmaktadır. Tırnak sayısı ve kalınlığı gibi detaylar, taşın öne çıkmasını sağlar. Kadınlar çoğunlukla ince tırnaklı modelleri beğenmektedir. Ancak taş inceyse, taşın ön plana çıkması ve belirginliğinin artması için kalın tırnaklı modeller de tercih edilebilir.

Evlilik Teklifi İçin Nasıl Bir Yüzük Alınır?

Evlenme teklifi için yüzük seçimi her şeyin yolunda gitmesi ve durumun içinize sinmesi açısından önemlidir. Klasik ve sade modeller sıkça tercih edilmeye devam etmektedir. Bu modeller bugüne kadar eskimemiş, modası geçmemiştir.

Tektaş yüzükte taş kesimi, renk ve parlaklık önemli hususlardır. Bazı taşlar kalitesiz olabilir ve hatta kanserojen madde bile içerebilir. Bu taşlar genellikle pırlanta içermez. Gümüş tektaş ve baget gibi modeller de eğer partnerinize hitap ediyorsa tercih edilebilir.

Henüz birbirlerine evlenme teklifi etmeyen bazı sevgililer de tektaş pırlanta yüzükler tercih edebilmektedir. Bu tercih, sevgili yüzükleri kavramını ortaya çıkarmıştır. Pırlanta kesimi 57 fasettir ve bu kesim, ışığı oldukça iyi bir şekilde yansıtır. Pırlanta olmadığı halde parlaklığı çok iyi olan bir başka seçenek de Zirkonyum taşlardır. Her ikisi de evlilik teklifinde tercih edilecek tektaş modelleri arasındadır.

Evlilik Teklifinde Tercih Edilecek Tektaş Modelleri
Menü