Evlilik Teklifi Yüzüğü Nasıl Olmalıdır?

Evlilik Teklifi Yüzüğü Nasıl Olmalıdır?

evlilik teklifi yüzüğü nasıl olmalıdır

Evlilik teklifi yüzüğü nasıl olmalıdır, nasıl tercih edilmelidir her erkeğin teklif öncesinde merak ettiği konulardan birisidir. Bir kadının unutamayacağı anılardan biri olduğu için bu konuya özen göstermelisiniz.

Evlilik teklifi yüzüğü nasıl olmalıdır merak ediyorsanız, tüm incelikleri rehberimizden okuyabilirsiniz.  Bu sayede teklifinizden olumlu cevap alma şansınızı artıracak ve çocuklarınıza anlatacağınız güzel bir anınız olacaktır.

Evlilik Teklifi Yüzüğünde Olması Gerekenler

Öncelikle yapacağınız teklifin bütçesini mi önemsiyorsunuz yoksa duygusal değerini mi önemsiyorsunuz bunu belirlemelisiniz. Çok kötü bir yüzük almadıktan sonra şekli, fiyatı ve büyüklüğü kadınlar için pek önemli olmayacaktır. İlk başta onu düşündüğünüzü belli edecek, hem şık görünüşlü hem de maddi olarak tatmin eden idarelik bir yüzük alabilirsiniz. Lakin öncesinde satın alacağınız mağaza ile anlaşın ki değişim yapmak istediğinizde üzülmeyin. Tektaş, beştaş, tamtur, pırlanta ve tria gibi farklı çeşitleri bulunan evlilik yüzükleri, seçim yaparken başınızı döndürebilir.

Ne alacağınızdan emin olmak için evlilik düşüncesinden önce ara ara sevdiğinizi yoklayabilirsiniz. Tabi ki bunun yanında parmak ölçülerini iyi bilmelisiniz. İlk teklifte parmağa sığmayan bir yüzük, olayın tüm büyüsünü bozabilir. Kesin ve net bir ölçü almak için sevdiğiniz kişinin daha önce aksesuar olarak kullandığı yüzüklerin ölçüsünü alabilirsiniz. Yüzük seçiminde parlaklık önemlidir. Bütçeniz düşük bile olsa daima ışıldayan yüzükleri tercih edin. Ayrıca yüzüğü sağ elin yüzük parmağına takmayı unutmayın.

Evlilik Teklifi Yüzük Seçimleri

Sevdiğinizin “evet” dediği anı sonsuza kadar ölümsüzleştirmek istiyorsanız, planlarınızı erkenden yapmaya başlayabilirsiniz. Erkeklerin evlilik için tercih ettiği yüzükler genellikle pırlanta ve tektaş olmaktadır. Bunun sebebi biraz da popüler kültür ve daha çok bunların bilinmesidir. Örneğin tamtur yüzük, adı gibi tam tur pırlantayla kaplıdır. Tria yüzük ise genellikle üç taştan oluşur. Nasıl bir şey alacağınız zevkinize ve hayal gücünüze kalmış bir şey. Eğer bunlara güvenmiyorsanız, evlilik öncesinde sevdiğinizden yüzükler hakkında bilgi koparmaya çalışın. Şaşalı ve gösterişli yüzüklerden ziyade daha sade bir şey istiyorsanız, tek taşlı motifsiz bir pırlanta yüzük tercih edebilirsiniz.

Sevdiğinizden yeteri kadar bilgi alamadıysanız, diğer bir yol kuyumculardan geçiyor. Gerekirse ilçenizdeki tüm kuyumcuları ziyaret ederek, en çok satın alınan ürünlere göz atarak, fikir sahibi olabilirsiniz. Evet, biraz yorulsanız da buna değecektir. Pırlanta yüzüğünüz kalitesini belirleyen dört unsur kesimi, rengi, berraklığı ve karat özelliğidir. Parlaklık ne kadar yükselirse fiyatta o kadar yükselecektir. Herhangi bir kuyumcudan bu özellikler hakkında bilgi almanız iyi olacaktır. Evlilik yüzükleri bir taş ve taşsız yüzük olarak adlandırılan montürden oluşur. Tırnak bölümü ise taşın yerleştiği alandır. Tektaşlarda genellikle dört tırnak bulunuyor. Tırnak ne kadar küçük olursa taş daha çok ön plana çıkacaktır. Umarız siz de evet cevabını alabileceğiniz, mükemmel bir teklif yapabilirsiniz.

Menü