Gölbaşı Evlenme Teklifi

Gölbaşı Evlenme Teklifi

Gölbaşı Evlenme Teklifi

Gölbaşı evlenme teklifi yapmak isteyenler için Ankara’nın en güzel yerlerinden biridir. Merkeze yakınlığı ve sahip olduğu farklı doğasıyla Ankara’da evlilik teklifi etmeyi düşünen birçok kişinin tercihi oluyor.

Sevdiğiniz kişiyle hayatlarınızı birleştirme amacıyla bir yola çıktıysanız, elbette gerçekleştirmeniz gereken bazı adımlar vardır ve bunların başlangıcı, belki de en özeli romantik bir evlilik teklifidir. Siz de bu anın özel bir yerde olmasını istiyorsanız Gölbaşı evlenme teklifi için beklentilerinizi karşılayabilir.

Gölbaşı Evlenme Teklifi Fikirleri

Gölbaşı, Ankara’nın güney yakasında bulunan, merkeze oldukça yakın, sahip olduğu Eymir ve Mogan gölleri ve etrafındaki ormanlık alanlarıyla farklı bir doğaya sahip ilçesidir. Bu yüzden Gölbaşı, her mevsim farklı atmosferiyle romantik yerler barındırıyor. Özellikle şehrin gürültüsünden ve görüntüsünden uzak yerlere sahip olması, ilçede iki adet göl bulunması ve yeşilliği bol alanlarıyla sevgilinize sürpriz evlenme teklifi yapmak için aradığınız yer olabilir. İşte Gölbaşı’nda evlilik teklifi yapabileceğiniz birkaç romantik mekân önerisi:

Eymir Gölü

Eymir gölü, Gölbaşı merkeze oldukça yakında bir konumda, ODTÜ arazisi içerisinde bulunan, halka açık bir göldür. Gölün etrafından dolanan bir yol ile gölün her noktasını görmeniz mümkün. Göl kıyısından geçen yolun diğer tarafı ise büyük çamlarla kaplı ormanlık alandır. Yaklaşık 17 km’lik yolun bazı noktalarında balık restoranları ve çay bahçeleri bulunmaktadır. Göl kıyısına oturup vakit geçirebileceğiniz tesisler olduğu gibi kamp sandalyenizi de alıp sakin bir yerde oturmanız mümkün. Ankara’nın sakin ve su kıyısında bulunan nadir mekânlarından olan Eymir gölü romantik ve doğal bir ortamda evlilik teklifi yapmak için oldukça ideal bir yer.

Ankara Evlenme Teklifi

Beynam Atatürk Ormanları

Beynam Atatürk Ormanları, Gölbaşı ile Bala arasında bulunan Beynam köyünde bulunan bir doğal koruma alanıdır. Gölbaşı’ndan araçla yarım saatte gidilebilen bu alan, oldukça yüksek bir tepelik alandadır. Karaçam ağaçlarının bulunduğu ormanlık alan kartal, keklik, şahin gibi birçok kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Geniş ormanlık alanları ve güzel bir manzaraya sahip yürüyüş yollarıyla doğal bir ortamda evlenme teklifi etmeyi düşünenler için değerlendirilmesi gereken bir yer olan Beynam Atatürk Ormanları az bilinen özel yerlerden biridir.

Menü