İlişkiyi Canlı Tutmanın Yolları

İlişkiyi Canlı Tutmanın Yolları

İlişkiyi Canlı Tutmanın Yolları

İlişkiyi canlı tutmanın yolları uzun süreli ilişkilerde bazı eylem ve duyguların rutine dönmesi sonucu ilişkinizin heyecanını tekrar arttıracak bazı detaylardır. İnsan, doğası gereği hayatın akışında bir şeylerin düzene girmesini ister fakat bir süreden sonra da o düzen kendisini rahatsız etmeye başlar.

Bu gibi uzun süreli ilişkilerde veya evliliklerde bir noktadan sonra ilişkiyi canlı tutmanın yolları aranır. Biz de bu yazımızda ilişkinize iyi gelecek, sizi rutinin dışına çıkarıp yeniden heyecanlandıracak birkaç öneri sunacağız.

İlişkiyi Canlı Tutmanın Yolları Nelerdir?

Bir ilişkide belli bir zamandan sonra bazı noktaların belli bir düzene girmesi oldukça olağan bir durumdur. Eskiden sizi çok heyecanlandıran bir şeyin artık size normal gelmesi zihninizin onu kanıksamasındandır ve çok doğaldır. Çünkü sürekli tekrarlanan eylemlere, insanlar bir süreden sonra alışır ve hissettiği yüksek duygular giderek azalmaya başlar. İlişkilerde de birlikte yapılan aynı aktiviteler, birbirine benzeyen günler bir süre sonra size monotonluğun verdiği bir rahatsızlık hissi verir. İşte, böyle durumlarda ilişkinize iyi gelecek, sizi yeniden heyecanlandırıp birbirinize yakınlaştıracak birkaç öneri.

Evlilik Teklifi Ankara

Uzun Süreli İlişkileri Canlı Tutmanın Birkaç Yolu:

  • Rutinin Dışına Çıkın

Çok sık duyduğunuz bir söz olabilir fakat oldukça etkili de bir yöntemdir. Çünkü günlük hayatın olağan rutinine alışan insan, zamanla birbirinin aynısı olan olaylara tepkisizleşmeye başlar ve onlara karşı bir duygu üretme ihtiyacı hissetmez. Bu yüzden hem kendi zihninizi hem de partnerinizi o rutinden çıkartarak şaşırtın. Her akşam ne yapıyorsanız onu yapmayın mesela. Her akşam dizi izliyorsanız bir gün başka bir şey yapın. Dışarı çıkıp yürüyüş yapın, arkadaşlarınızla buluşun, yemeğe çıkın ya da hiçbir şey yapmayıp sadece sohbet edin. Hafta sonları yakın yerlere gidin, doğaya çıkın, hiç gitmediğiniz mekanlara gidin, birlikte yapabileceğiniz bir hobi edinin. Bu kısmı size kalmış fakat o rutinin dışına çıkın. Size de ilişkinize de iyi geldiğini göreceksiniz.

  • Konuşun

İletişim tüm insani ilişkilerin en temel ve en önemli unsuru; her şeyin başı ve sonudur. Aynı şekilde iletişimsizlik de bir ilişkide yaşanabilecek en kötü durumlardandır. Ne yazık ki; çiftler arasında belli bir zamandan sonra eskisi gibi saatler süren sohbetler, birbirini açan konular, günlerce konuşma isteği yerini sadece günlük sohbetlere ve temel ihtiyaçlara bırakabiliyor. Bu duruma gelmenin temel sebebi konuşacak bir şeyin kalmaması değildir. Çiftlerin birbirleri hakkında her şeyi bildiklerini sanmalarıdır. Oysa insan sürekli yeni şeyler öğrenir ve değişir. Yeter ki; doğru soruları sormayı bilin ve onunla konuşmak istediğinizi hissettirin. Birbirini seven iki insan arasında gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Menü