Başarılı Bir Evliliğe Dair 10 Tavsiye

Başarılı Bir Evliliğe Dair 10 Tavsiye

başarılı bir evliliğe dair 10 tavsiye

Başarılı bir evliliğe dair 10 tavsiye hem sizin hem de eşinizin daha konforlu ve mutlu bir aile ortamı oluşturmanız için oldukça önemlidir. Evlenmeden önce ya da evlilik esnasında farklı tavsiyelerle karşılaşırsınız. Deneyimlerinden yola çıkanlar size neyin nasıl yapılacağını anlatır. Biz de bu yazımızda, eşinizle mutlu olmanız için 10 muhteşem tavsiye vermeye çalıştık.

Bazıları, evlilikten türlü nedenlerden dolayı hoşlanmaz. Uzun soluklu bir ilişki kuramayacaklarını düşünerek ya da evliliklerinin kısa süreceğini düşünerek evlenmek istemez. Ancak evlilik için belli başlı konulardan biri de iyi iletişimdir. Bunu sağladığınızda evlilikten korkmak için hiçbir neden bulunmaz. Evliliğin bir dayanışma ve iyi iletişim kurma süreci olduğunu bilirseniz başarılı bir evliliğe dair 10 tavsiye ile de ömrünüzün sonuna kadar mutlu ve keyifli bir hayat yaşayabilirsiniz.

Başarılı Bir Evliliğe Dair 10 Tavsiye

Evliliğinizin mutlu ve huzurlu geçmesini mi istiyorsunuz? İşte, sizin için derlediğimiz 10 muhteşem tavsiye:

  • Birbirinizle Yaptığınız İşlerden Keyif Alın: Severek evleniyorsunuz, evlenmeden önce birbirinizden keyif alıyorsunuz. Bunu evlendikten sonra da sürdürebilirsiniz. Birlikte olun, paylaşın ve dayanışma halinde bulunun.
  • Kavgalarınızda Bile Kibar Olun: Kavga etmemek en iyisi, ama kavga edeceksiniz de mümkün olduğu kadar kötü sözlerden ve şiddetten uzak durun. Birbirinizin değerini unutmayın. Sorunları daha yapıcı ve iyi bir biçimde çözümlemeye çalışın.
  • Affedin, Özür Dileyin ve Telafi Edin: Bunlar çok önemlidir. Hatalarınız olabilir, affetmeyi bilirseniz, eşiniz de sizi daha kolay affeder. Hatanızı telafi etmek için de çaba içine girmeniz lazımdır.
  • Uzun Dönemli Düşünün: Evlilik uzun bir süreçtir, bunu evlenmeden önce bilmeniz gerekir. Yani çocuk oyuncağı değildir. Bundan dolayı her şeyi daha uzun dönemli düşünerek hoşgörülü olmayı öğrenmelisiniz.
  • Olumlu Davranışlar Sergileyin: Meydana gelen her olaya olumlu tarafından bakın ki eşiniz de böyle yapsın. Ne kadar kötü de olsa her olayın muhakkak iyi bir yanı vardır. Böylece hayattan daha fazla zevk alırsınız.
  • Beraberlik Önemlidir: Her şeyi beraber yapın, bu bir yaşam tarzı olsun sizin için. Tüm kararları birlikte verin ve ortaklaşa bir hayat kurun.
  • Romantizm Çok Önemlidir: Mümkün olduğu kadar hayatınıza romantizm katın. Güzel sözler söyleyin, evlenmeden önceki gibi dışarıda el ele dolaşın, kafe ve restoranlara sadece ikiniz gibin.
  • Birlikte Eğlenin: Birbirinizi eğlendirmeniz çok önemlidir ama aynı zamanda birlikte eğlenmeniz de önemlidir. Televizyon karşısına geçin gülün, olayların komik yanlarını görün. Güldükçe hayatınız daha da pozitif olur.
  • Özverili Olun: Kendinizden taviz vermelisiniz. Hayat iki kişilik sizin için ve bunu da ancak özel zevk ve beğenilerinizden taviz vererek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Değerlerinizi Paylaşın: Her şeyi paylaşmak önemlidir ama manevi olanları paylaşmak hayata anlam ve değer katar. Sahip olduğunuz ve iyi olduğunu düşündüğünüz değerleri birbirinize aktarın ama benimsetmek için zorlamayın.

Evlilik Teklifi Ankara

Menü