Vintage Gelinlik Modelleri

Vintage Gelinlik Modelleri

vintage gelinlik modelleri

Vintage gelinlik modelleri, son günlerde ciddi şekilde rağbet görmeye başladı. Yeni bir stil yaratmak, daha sıra dışı görünmek istiyorsanız bu gelinlik modelleri tam size göre. Biraz eskiye dönebilir, kendinizi tarihi bir şahsiyet olarak hissedebilirsiniz.

Moda değişir, giyim zamanın ruhuna göre şekil alır. Ama gelinlik modelleri içinde kimileri vardır ki hiçbir dönemde modasını yitirmez. Vintage gelinlikler de değişen zamana meydan okuyan gelinlik tarzlarındandır. Sade bir gelinlikten yanaysanız, düğün gecenizin çok farklı olmasını istiyorsanız vintage gelinlik modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Vintage Gelinlik Modelleri

Evlilik konseptinizin vintage olmasını istiyorsanız giyeceğiniz gelinliğin de kesinlikle vintage olması lazım. Ancak vintage konseptiyle evlenmeyi düşünmüyorsanız da vintage gelinliklerden birini tercih edebilirsiniz. Zarif ve şık bir stili olan vintage gelinlik modellerinin geceye katılanların üzerinde çok önemli bir etkisinin olacağını söylemek gerekir. Birbirinden farklı vintage gelinlik modelleri vardır. Herkesin zevk ve beğenisine hitap eden bu modeller, şık aksesuarlarla ve gelin başlarıyla tamamlanabilir.

  • Dantelli Gelinlik: Annelerimizin tercih ettiği dantelli gelinlik, hala pek çok gelin tarafından tercih edilmektedir. Bu gelinliklerin kol, yaka, sırt veya etek kısmında danteller bulunur.
  • Uzun Kollu Gelinlik: Oldukça nostaljik ve romantik görünen uzun kollu gelinlik, sizi 70’lere götürebilir. Hakim yakalı ya da bisiklet yakalı uzun kollu gelinlikler şıklığın ve zarafetinizi ortaya çıkarır.
  • İşlemeli Gelinlik: İşlemeli gelinlik modelleri de sizi 60’lara götürür. Bu modellerde kabartmalı işlemeler vardır ve gelinliğin her tarafında yayılır.
  • Püsküllü Gelinlik: Bu gelinlik modeli 20’lerin püskül modasını bugüne taşır. Gelinliğin tamamında ya da uçlarında püskül aksesuarlar vardır ve bunlar, gelinliğe farklı bir hava katar.
  • Fırfırlı Gelinlik: Gelinliğin etek, kol ya da yakasında fırfır kullanılır. Gelinlik, fırfırlar sayesinde hareket kazanır.
  • Viktorya Gelinlik: Viktorya döneminden ilham alınarak yapılan bu gelinliklerde işlemeler vardır. Kabarık kol ve etekler dikkat çeker. Yaka kısımları yüksektir. Bu model gelinliklerde asalet duygusu ön plandadır.
  • Helenistik Gelinlik: Antik çağ Yunan kadınlarına benzemek istiyorsanız bu model tam size göre. Tek omzu açık olan bu modellerin etek kısmında da yırtmaç bulunur.

 

Evlilik Teklifi Ankara

Menü