Başbaşa Evlilik Teklifi Fikirleri

Başbaşa Evlilik Teklifi Fikirleri

Baş Başa Evlilik Teklifi Fikirleri

Başbaşa evlilik teklifi fikirleri romantik evlilik teklifi veya sade evlilik teklifi yapmak isteyen çiftler için değerlendirilmesi gereken evlenme teklifi organizasyonlarıdır. Bazı çiftler, o özel günlerini sevdikleriyle birlikte kutlamak isterken kimisi de o günü sadece sevgilisiyle birlikte baş başa geçirmek isteyebilir.

Biz de bu yazımızda başbaşa evlilik teklifi fikirlerini derleyerek, evlilik aşamasında olan ve nasıl evlilik teklifi edeceğini düşünen kişiler için küçük bir rehber hazırladık. Umarız evlenme teklifi yapmayı düşünenler için faydalı bir içerik olur.

Başbaşa Evlilik Teklifi Fikirleri

Neden Başbaşa Evlilik Teklifi Fikirleri?

Evlilik teklifi aşaması, tüm evliliğe karar verme ve düğün süreçleri içerisinde belki de çiftler için en romantik ve özel gündür. Çünkü; asıl evlilik hikayesi burada başlar ve olaylar o günden sonra farklı bir yöne doğru akmaya başlar. Hem simgesel anlamı olan hem de bundan sonraki hayatlarını paylaşma kararı alan çiftler için evlilik teklifinin yapılma şekli veya organizasyonu bu yüzden oldukça önemlidir. Özellikle kadınların iyi düzenlenmiş bir evlilik teklifi organizasyonu konusunda ne kadar hassas olduğunu söylemeye gerek yok.

Evlilik teklifi fikirleri konusu sınırları olmayan insanların hayal güçlerine kalmış çok geniş bir konudur. Fakat evlilik teklifi organizasyonuna karar verilmeden önce konseptin belirlenmesi gerekir. Bu her çiftin kendi zevklerine ve karakter yapılarına göre değişebilse de baş başa yapılan evlilik teklifleri daha romantik ve bu özel günü kendi başlarına kutlamak isteyen çiftler için ideal bir konsepttir. Ayrıca, çok daha fazla seçenek de sunan bu konsept evlilik teklifinin farklı mekânlarda yapılmasına da elverişlidir. İşte çiftlerin için yalnız olabilecekleri evlilik teklifi fikirleri.

 • Evde Evlilik Teklifi

Klasik ve sık tercih edilen evlenme teklifleri arasında bulunan evde evlilik teklifi, mütevazi bir evlilik teklifi konsepti olmakla birlikte organizasyon açısından birçok avantaja sahiptir. Bunlar;

 • Evi isteğiniz şekilde dekore edebilirsiniz
 • Sevgilinize kendi ellerinizle yemek yapabilir, istediğiniz gibi bir masa kurabilirsiniz
 • Daha uygun maliyetlerle organizasyonu yapabilirsiniz
 • Sürpriz evlilik teklifi yapmak isterseniz işiniz kolaylaşır
 • Tüm gün baş başa olabilir, günü istediğiniz gibi planlayabilirsiniz

Eğer evde evlilik teklif etmek gibi bir düşünceniz varsa dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar ise şunlardır; sevgilinizin bu konsepti beğenip beğenmeyeceğinden emin olun ve evde romantik, loş bir ortam oluşturun.

Başbaşa Evlilik Teklifi Fikirleri

 • Doğada Evlilik Teklifi

Doğa, kendi başına bile çoğu zaman oldukça romantik bir ortam sağlayabilmektedir. Özellikle doğayı ve doğal çevreyi seven, buralarda vakit geçiren çiftler için güzel bir seçenek olan ormanda veya bir göl kıyısında yapılan evlilik teklifi de çiftlere bazı avantajlar sunmaktadır. Bunlar;

 • Doğanın size sunduğu muhteşem atmosfer
 • Kimsenin olmadığı bir yerde oluşan romantik ortam
 • Doğanın güzel bir doğal manzara sunması
 • Herhangi yapay bir süsleme veya ışıklandırmaya gerek kalmaması

Doğada evlilik teklifi yapmak isteyenlerin de dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar; bir aksilik yaşanmaması için hava durumunun kontrol edilmesi, gidilecek yerin ulaşım ve geri dönüş imkânlarının öğrenilmesi, gerekli yiyecek ve içeceklerin hazırlanması organizasyon yapılırken düşünülmesi gereken noktalardır.

 • Yemekte Evlilik Teklifi

Evlilik teklifi organizasyonunun önemli bir kısmı da yemek kısmıdır. Yemek masası bazen sadece organizasyonun bir aşaması olabilirken, bazen de tüm organizasyonun geçtiği yer olabilir. Özellikle şık bir restoranda yemek yerken yapılan evlilik teklifi de klasikleşen yöntemlerden biridir. Klasik yöntemler her ne kadar risk almak istemeyen kişiler tarafından tercih edilse de yemek mekânının seçimi, menünün ve varsa – keman gibi – ekstra organizasyonlar iyi düşünülüp planlanmalıdır. Bu aşamada Mümkün olduğunca sakin ve özenli bir yerin seçilmesi sorunsuz bir gün için olmazsa olmazdır.

 • Otelde Evlilik Teklifi

Sevgilisiyle yalnız evlilik teklifi yapmak isteyenlerin tercih ettiği seçeneklerden biri de otel odasında evlilik teklifi fikridir. Otel hem farklı bir konumda veya şehirde olması hem gerekli bazı hazırlıkların yaptırılabilmesi hem de baş başa olunabilmesi açısından güzel bir seçenektir. Tatil ile de birleştirilebilen bu evlilik teklifi konsepti, yaşanılan şehirde de gerçekleştirilebilir. Fakat yine de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Özellikle otelin konsepti, hizmet anlayışı ve otelin bulunduğu lokasyon bu aşamada oldukça önemlidir.

Başbaşa Evlilik Teklifi Fikirleri

Size Özel Hazırlanan Evde Evlilik Teklifi

Eğer yukarıda saydığımız evlilik teklifi fikirleri size yakın geldiyse şimdi önereceğimiz yer oldukça hoşunuza gidecek. Çünkü; önerimiz neredeyse yukarıdaki evlilik teklifi konseptlerinin hepsini tek bir yerde topluyor; Yonca Butik Organizasyon evleri. Yonca Organizasyon konsept evleri, Ankara İncek’te muhteşem bir doğanın içinde bulunan ve Üçgen ev, Dağ evi ve Kır evi konseptinde tasarlanan müstakil evlerdir.

Evlerin her detayı size özel hazırlanan evlerin hem şömineli kapalı alanı hem de doğanın içinde, geniş ve yine size özel hazırlanan bahçe alanı bulunmaktadır. Sizin adınıza gerekli tüm hazırlıkları da yapan Yonca Organizasyon evlerinde evlilik teklifi yapmak için her kanaldan iletişime geçmeniz yeterlidir.

Menü