Evlilik Yıldönümlerine Göre Çiçek Önerileri

Evlilik Yıldönümlerine Göre Çiçek Önerileri

Evlilik yıldönümlerine göre çiçek önerileri evlilik yıldönümü kutlama amacıyla alınan hediye çiçeklerdir. Her evliliğin, her yılın kendine has bir hikâyesi olduğu gibi her çiçeğin de kendine has bir karakteri ve hikâyesi bulunur.

Evlilik yıldönümlerine göre çiçek önerileri eşinizle birlikte kutladığınız organizasyonları ve günleri daha özel bir hale getirebilir. Unutulmamalıdır ki; alınan bir hediyeden çok o hediyenin manevi değeri çok daha yüksektir.

Evlilik Yıldönümlerine Göre Çiçek Önerileri Nelerdir?

Evlilik kararı insan hayatının en önemli, en özel ve en farklı zamanıdır. İki kişinin hayatlarını birleştirdiği zaman olan evlilik günü her yıl aynı gün kutlanır. Evlilik yıldönümleri bu özellikleri sebebiyle ilişkilerde özel bir tutar. Evlilik yıldönümünde bazı çiftler özel bir organizasyon yaparken bazıları daha sade bir şekilde kutlayabilir. Fakat evlilik yıldönümü kutlamalarının olmazsa olmaz bazı öğeleri bulunur. Bunların başında da tabi ki; çiçek gelir. Peki, evlilik yıldönümünde hangi çiçek alınmalı, hangi yıl dönümünde hangi çiçek alınmalı? İşte yıllara özel olarak hazırladığımız evlilik yıldönümü çiçek önerileri.

  • Evlilik Yıldönümlerine Göre Çiçek Önerileri Nelerdir?Birinci Evlilik Yıldönümü İçin Papatya

Papatya baharın gelmesiyle birlikte yetişen bir çiçektir. Farklı renklerde papatyalar olsa da genellikle beyaz renkle özleşmiştir. Beyaz papatya bu özellikleri sebebiyle yeniliği, saflığı ve baharla birlikte hayat bulmayı simgeler. Evlilik yıldönümünün ilk yılında papatya almak yeni bir hayatın ilk yılında her şeyin yenilendiği anlamında kullanılır. Eşinizle birlikte açtığınız saf bir sayfa gibi…

  • İkinci Evlilik Yıldönümü İçin Karanfil

Karanfil çok farklı renklere sahip ince uzun bir çiçektir. Karanfillerin en büyük özelliği kurumadan veya solmadan uzun süre kalabilmeleri ve güzel bir görünüme sahip olmalarıdır. Evliliğin ikinci senesi de eşlerin artık birbirlerine alıştıkları bir dönemdir. Bu dönemde birlikte yeni ve uzun bir hayatın sağlam temelleri atılır. Bu yüzden ikinci evlilik yıldönümünde karanfil tercih edebilirsiniz. Karanfil, yeni ve uzun bir birlikteliğin adımlarını simgeler.

  • Üçüncü Evlilik Yıldönümü İçin Gül

Gül, istisnasız en çok sevilen çiçeklerdendir. Farklı renkteki güllerin farklı kültürlerde anlamları bulunur. Kırmızı gül aşkı, sevgiyi ve tutkuyu ifade ederken beyaz gül evliliği ve saflığı ifade edebilir. 3. Evlilik yıldönümünde gülü seçmemizin nedeni gülün aslında çok narin ve sevgiye ihtiyaç duyan bir çiçek olması. Evliliğin üçüncü senesinde eşler arasında da artık daha güçlü aynı zamanda da ilgiye ve sevgiye bağlı bağlar oluşur. Bu yüzden üçüncü yıldönümünüzde gül tercih edebilirsiniz.

  • Dördüncü Evlilik Yıldönümü İçin Sardunya

Sardunya yılın tüm zamanlarında çiçek açabilen, uzun ömürlü bir çiçektir. Güçlü bir gövdeye sahip olması sayesinde kolay kolay kurumaz ve sürekli çiçek açar. Dördüncü yılda evlilikler de artık daha sağlam ve uzun ömürlü bir hale gelir. Ortak gelecek adımları atılır ve geleceğe yönelik planlamalar yapılır. Bunun bir simgesi olarak eşinize canlı bir sardunya alabilirsiniz. Üstelik tüm yıl boyunca çiçeğin bakımını beraber yapabilir, gelecek planlarınızı sardunyayla eşleştirebilirsiniz.

  • -	Beşinci Evlilik Yıldönümü İçin NergisBeşinci Evlilik Yıldönümü İçin Nergis

Nergis çiçeğinin geçmişi ve hikâyesi antik Yunan mitolojisine kadar dayanır. Nergis çiçeği zarif ve narin bir yapıya sahiptir. Genellikle beyaz ve sarı renkte çiçekler açar. Nergis, aşk çiçeği olarak da bilinir ve saygıyı temsil eder. Evlilikler de beşinci yıldan itibaren artık birbirine daha saygılı aynı zamanda sevgi dolu bir hale gelir. Bu yüzden beşinci evlilik yıldönümünde nergis güzel bir çiçek seçeneği olabilir.

  • Onuncu Evlilik Yıldönümü İçin Orkide

Orkide çiçeği asaleti, özeni ve özel olanı simgeleyen bir çiçektir. Beyaz orkide ise saf sevgiyi ifade eder. On yıllık bir ilişkide de artık birçok sorun aşılmış, ilişki sevgi temelli bir düzleme geçmiştir. Onuncu evlilik yıldönümü hediyesi için orkide en iyi çiçektir. Eşinize onun özel biri olduğunu hissettirmek için orkide çiçeğini tercih edebilirsiniz.

  • Yirminci Evlilik Yıldönümü İçin İris

İris çiçeği uzun yıllar canlı kalabilen güçlü bir bitkidir. Hatıraları, estetiği ve zarafeti simgeler. Birlikte geçirilen 20 yılın ardından elbette birçok güzel hatıra biriktirilmiş olur. Bu yüzden yirminci evlilik yıldönümü için iris çiçeği birçok anlam taşımaktadır. Eşinize bu yıldönümünde iris çiçeği alarak duygularınızı bu şekilde ifade edebilirsiniz.

 

Evlilik Teklifi Ankara

Menü