Evlilik Yıldönümü Mesajları

Evlilik Yıldönümü Mesajları

Evlilik yıldönümü mesajları eşine anlamlı, romantik ve farklı bir organizasyon veya kutlama yapmak isteyenler için derlediğimiz güzel söz ve mesajlardır.

Evlilik yıldönümü mesajları eşler için oldukça önemlidir. Çünkü; evlilik iki kişi için verilmiş çok önemli bir karardır. Bu kararın gerçekleştiği günü her yıl kutlamak artık evlilikte bir gelenek olmuştur.

Eşe Evlilik Yıldönümü SözleriEvlilik Yıldönümü Mesajları Nedir?

Evlilik iki kişinin hayatlarını bilerek ve isteyerek birleştirmesidir. İnsan hayatının önemli kırılma anlarından biri olan evlilik kararı birçok ritüeli içerisinde barındıran önemli bir süreçtir. Evlilik teklifi, söz, nişan, kına, düğün, balayı gibi organizasyonlar evlilik öncesi organizasyonlardır. Evlilik yıldönümü organizasyonu ise evlilikten sonraki zamanlarda kutlanan bir gündür. Evlenme yıldönümü, evli çiftlerin nikah kıydıkları günü her yıl aynı günde tekrar kutlamalarıdır. Bu kutlama genellikle çiftler için son derece önemli olup romantik ve duygusal bir ortamda kutlanır.

Evlilik yıldönümü çiftin günlük hayatın koşturmasından sıyrılıp sadece birbirleriyle ilgilendikleri bir gündür. O günde çift onları mutlu edecek bir yemek veya organizasyon gerçekleştirebilir. Ya da farklı özel bir kutlama yapabilir. Fakat bu kutlamanın en önemli anı çiftin birbirlerinin evlilik yıldönümlerini kutladığı andır. Özellikle birbirlerine söyledikleri sözler o anın en romantik ve özel anıdır. Böyle durumlarda ne denmesi gerektiği bazen insanın aklına gelmez. Biz de bu yazımızda evlilik yıldönümünde eşinize söyleyebileceğiniz romantik sözleri derledik.

Eşe Evlilik Yıldönümü Sözleri

 • Seninle evlenmeye karar verdiğimiz gün, şüphesiz hayatımın en önemli günü… O kararı verdiğim için her gün şükretsem de bugün her günden farklı. Çünkü; tam 1 yıl önce bugün hayatıma girdin. Hayatıma girdiğin her gün için sana ne kadar teşekkür etsem az. Seni seviyorum.
 • Benim için bu dünyadaki en yakın yer senin kalbin. Çünkü ben 3 yıldır o kalbin içindeyim. Sen de benim içimde. Karım/Kocam olduğun için ne kadar şükretsem az. İyi ki varsın, iyi ki benimsin.
 • Seninle geçen her an, her saniye hayatımın en mutlu anları. Seninle hayat çok daha renkli. Sen olunca dünya bile farklı görünüyor gözüme. Evlilik yıldönümümüz kutlu olsun, iyi ki varsın sevgilim.
 • Sen benim hayat arkadaşım, yoldaşım, sırdaşım, ailem, yaşam enerjimsin. Senden önce her şey yarım ve eksikti. Sen olunca tamamlandı her şey. Hayattaki en büyük şansımsın sen… İyi ki varsın aşkım. Evlilik yıldönümümüz kutlu olsun.
 • Seninle tamamlandı tüm yarım kalmışlıklarım, seninle iyileşti bütün yaralarım, seninle güzelleşti gökyüzü ve sen olduğun için uçuyor hâlâ kuşlar. Sen benim dünyamsın, İyi ki varsın karıcığım / kocacığım. Seni çok seviyorum.
 • Bin defa dünyaya gelsem bin defa da sana âşık olurdum. Nerede olsan arar, mutlaka bulurdum. Sen benim için mutluluksun, hayatsın, nefes almaksın. Beni nefessiz bırakma sakın. Çünkü sensiz yaşayamam. Evlilik yıldönümümüz kutlu olsun bebeğim.

Romantik Yıldönümü MesajlarıRomantik Yıldönümü Mesajları

 • Şu an evlilik yıldönümümüzü kutluyor olabiliriz. Fakat ben seninle uyandığım her gün mutlu uyanıyorum. Senin sevginle ısınıyor her gün içim. Sen dolduruyorsun içimi. Sonsuza kadar birlikte olmamız dileğiyle… Evlilik yıldönümümüz kutlu olsun.
 • Sana nasıl bir hediye alacağıma karar veremedim. Çünkü hayatın en güzel hediyesi de sensin en güzel kadını da. O yüzden sana seni kıskanacak şu gülleri aldım. İyi ki varsın aşkım.
 • Senden önceki boşluğumu ancak seni tanıdıktan sonra anladım. Senden sonra her şey tamam, her şey yerli yerinde. Evlilik yıl dönümümüz kutlu olsun aşkım.
 • Her gün seni görerek uyanmak için verdiğimiz kararın üzerinden bir yıl geçti. Ben her güne mutlu uyanıyorum. Her gün seninle başlıyor. Sonsuza kadar seni görmeme izin verdiğin için be kadar teşekkür etsem az… İyi ki varsın karıcığım.
 • Bana böylesine mutlu bir evlilik bahşettiğin için ne desem bilmiyorum. Seninle “evet” dediğimiz gün hayatımın en güzel günüydü. İyi ki seni tanıdım, iyi ki benimsin. Evlilik yıldönümümüz kutlu olsun aşkım.
 • Seninle evlenmek uzun bir yolculuğa çıkmak gibi… Seninle geçen her gün ayrı güzel her gün ayrı özel. Sen her şeyi güzelleştiriyorsun. Seni çok seviyorum, iyi ki varsın sevgilim.

Evlilik Teklifi Ankara

Menü