Evlilikte Burç Uyumu

Evlilikte Burç Uyumu

Evlilikte burç uyumu psikoloji ve kişilik testlerine benzer bir şekilde, kim olduğumuzu anlamaya dair hiç bitmeyen arayışın parçalarından biri. Hem kendimizi hem de hayatımızı paylaştığımız ya da paylaşacağımız kişiyi daha iyi tanıyabilmek adına burçlara ve astrolojiye bakıyoruz.

Evlilikte burç uyumu bir rehber değil elbette. Sadece insanlar arasındaki ortak noktaları, farklılıkları ve bazı davranış kalıplarını fark etmeye yardımcı olur. Ama yine de hepimiz evrenin aşk ve evlilik hakkında bize bir şeyler söylemesini isteriz. Hadi o zaman, başlayalım.

Evlilikte Burç Uyumu Önemli Mi?

Tam olarak belirleyici olduğu söylenemezse de evlilikte burç uyumu önemlidir. Çünkü burçlar ateş, su, toprak ve hava gruplarına dahil olan burçların tamamı karakteristik özelliklere sahiptir. Dolayısıyla insanlar da burçlarına göre farklı kişilik özellikleri gösterirler.

Uyumlu burçların bir araya gelmesinin mutlu bir evliliği beraberinde getireceği kesin değil. Diğer yandan, uyumsuz burçların birlikteliklerinin de mutsuz olacağına dair bir şey söyleyemeyiz. Fakat şöyle bir gerçek vardır, uyumlu burçların birlikteliklerinde sorunlar daha kolayca çözülebiliyor. Bu burçlara sahip çiftler birbirlerini daha kolay anlayabiliyor. Şimdi en uyumlu burç çifti neler, bir göz atalım.

En Uyumlu Burç Çifti Hangisi?

Evlilikte Burç Uyumu

Evlilikte Burç Uyumu

Evlilikte ve aşkta burç uyumu için pek çok noktayı değerlendirmeye katmak gerekiyor. Yükselen burçlar, alçalan burçlar, yıldızların hizalanması gibi ayrıntılar burçların davranışlarını ve özelliklerini değiştirebiliyor. Biz burada sadece temel burçların uyumlarına bakacağız.

Koç – Aslan Evliliği

Koç burcu ve aslan burcu doğal yoldaşlardır. İkisi de hayattan zevk almayı ve maceraya çıkarak dünyayı keşfetmeyi ister. Koç burcunun tutkulu yapısıyla Aslan burcunun akıl ve dengeli duruşu, onları mükemmel bir ikili haline getirir.

Boğa – Oğlak Evliliği

Boğa burcu evcimen bir yapıya sahiptir. Bu yüzden, kendisiyle güvenli ve rahat bir ev hayatı yaşayabileceği kişiyi arar. Oğlak burcu da benzer bir şekilde konforlu ve güvenli bir hayat sürmek ister. Bu iki burç bir araya geldiğinde kolay kolay bozulmayacak bir evlilik inşa ederler.

İkizler – Terazi Evliliği

İkizler burcu da Terazi burcu da daima sorunlarını konuşarak çözmeye çalışan burçlardır. Bu sayede birbirlerini iyi tanırlar. Tartışma yaşasalar bile bu tartışmalardan daima ilişkilerini geliştirerek çıkarlar. Terazi burcu bazen yalnızlığa ihtiyaç duyabilir, bu durum İkizler’in de kendi içine odaklanabilmesini sağlar.

Yengeç – Balık Evliliği

Balık burcu romantik ve idealisttir. Bu sebeple çoğu zaman ilişkilere düşüncesizce atlayabilir ve sonuç genelde hüsran olur. Bu sebeple, kalın kabuğunun altında tamamen kırılgan bir yapıya sahip olan Yengeç’le mükemmel bir ikili olurlar. Birbirlerine duydukları sevgi ve bağlılık üst seviyededir.

Başak – Boğa Evliliği

Evlilikte burç uyumu konusunda en uyumlu burç Başak’tır. Pek çok burçla iyi geçinebilen Başak’lar için ideal burç ise Boğa’dır. Başak ve Boğa daima birbirlerini daha iyiye ve doğruya yöneltmeye çalışırlar.

Akrep – Oğlak Evliliği

Akrep, çoğu zaman ilişkide baskın olmak ister. Fakat bir Oğlak’la karşılaştığında dengeli bir güç dinamiğiyle daha mutlu olacağını fark eder. Akrep daima kalbini açıp güvenerek sevebileceği birini arar. Oğlak burcunun istikrar ve güvenilirliği bunu mümkün kılar.

Yay – Kova Evliliği

Ateş burcu olan Yay ve hava burcu olan Kova bir araya geldiklerinde birbirlerini bastırmaya çalışmak yerine, benzersiz olan taraflarını ön plana çıkarmaya çalışırlar. Özgürlük sevdalısı olan bu iki burç, aynı zamanda iki iyi arkadaş olarak da uzun yıllar boyunca mutlu bir evlilik sürebilirler.

Ankara Evlilik Teklifi

Menü